Archiv podle štítků: nehoda

Životní pojištění od 30 korun měsíčně.

Životní pojištění

I sebeopatrněší se stávají účastníkem…

Denně se setkávám u lidí s hromadou (hromádkou) smluv, o kterých mnohdy už nic nevědí.
Ne všechny smlouvy jsou sice stále aktuální a smysluplné, ale rušit paušálně vše co se najde moudré není. Zvláště u životního pojištění je třeba brát ohled na aktuální zdravotní stav, a třeba na opomíjené čekací doby, daňové aspekty, příspěvek zaměstnavatele…. Potom se může stát, že určitou smlouvu životního pojištění je moudré si nechat. Málo používanou variantou ale je možnost smlouvu “očesat” a nechat v ní pouze to, co dává smysl.

Uvedu vám příklad na mojí osobě. Kdysi jsem si sjednal životní pojištění s mnoha položkami. Tak jak šel čas jsem zjistil, že se jinde můžu pojistit na stejná rizika a za menší pojistné. ALE! Protože “už mi není dvacet”, neuměl bych si v nové smlouvě sjednat například pojištění invalidity. Díky věku bych to měl podstatně dražší, potom by mě možná ani nepřijali (prášky na tlak…) a hlavně – je tam čekací doba. Tzn i kdyby mě přijali a oželel jsem vyšší platbu, tak kdybych se stal invalidním v důsledku nemoci v následujích 18 měsících, plnění bych nedostal.

[pullquote]A jak jsem to tedy vyřešil?    Šalamounsky – platím méně, ale pojištěný jsem lépe.[/pullquote]

Číst dále »

Motorkáři čtěte !

berle

Vážení kolegové motorkáři.

Kdysi jsem psal, že vlastním “pouze” skutr, to už neplatí. Ke skutru, se kterým jezdím “na poštu a pro rohlíky” jsem si pořídil:
Honda VF750C Magna a považuji se tudíž opět za velkého motorkáře. Kdysi jsem sedlal tátového pařeza (Jawa 555), potom Jawa 21, několik let jsem dojížděl do práce na panelce (Jawa 250 + sajda).

Jezdit na motocyklu má ale i svá rizika.

[pullquote]

Víte, že….

> motocyklisté jsou nejohroženější skupinou účastníků silničního provozu
> u motocyklistů je 4x vyšší riziko vážného úrazu
> nejvíce nehod motocyklistů je v sobotu a v neděli
> motorkáři se dají snedno přehlédnout
> fatální rána pro motorku může přijít odkudkoliv – auto, chodec, zvíře, znečištěná silnice, povětrnostní vlivy…

[/pullquote]

 

Protože jsem si vědom těchto rizik a velmi dobře vím, že můžu být sebeopatrnější a “rána” přijde odjinud, nenechal jsem to ani já náhodě. Velmi jsem uvítal možnost pojištění za velmi rozumné peníze.

Čeho já se bojím nejvíc? Že to někde položím (někdo položí mě ) a já skončím na vozíku.
Tady víc než kdekoliv jinde pomůže nějaká koruna.
Tak například:

Vážné trvalé následky po dopravní nehodě. Pojišťovna vyplatí až

6.000.000,- bylo, zvýšeno na :

8.000.000,- a cena ? 30,-měsíčně

nebo úmrtí při dopravní nehodě – pojišťovna vyplatí:

1.000.000,- a cena ? 20,- měsíčně

Mimo tyto příklady je možno sjednat zabezpečení pro případ:

Číst dále »

Pojištění aut bude (už je) je dražší.

Málokterý řidič, resp. majitel motorového vozidla  ještě neslyšel o zdražení povinného ručení od roku 2014. Pojištění aut bude dražšíNe všichni ale udělali to, co jim alespoň na rok 2014 může toto zdražení oddálit. Nejdříve ale něco málo na vysvětlenou. Pojišťovny nezdražují jen proto, že se jim chce. Jsou k tomu donuceny několika skutečnostmi.

Na konci tohoto povídání vám povím, jak si to celé trochu zpříjemnit, aby to zdražení tolik nebolelo.

Teď k těm důvodům, proč se bude zdražovat.

Dlouhá léta se vedl konkurenční boj o přízeň klienta a dospělo to k situaci, kdy některé pojištovny mohly mít problém s výplatami škod. Každá pojištovna je především „soukromníkem“, tedy podniká za účelem zisku. Vybírají pojistné a hradí z něj škody. Kdyby nasadily vysoké ceny za pojistky, klienti by odešli ke konkurenci. Když nasadí nízké ceny, dopadnou jako pojištovna Direct, která musela opustit Českou republiku, protože neměla na výplatu škod. Všichni v zájmu „lovu na klienty“ pořád zlevňovali. Cena za pojištění se tedy více méně pohybovala na hraně rentabilnosti. Číst dále »

Podpojištění a rodinný dům.

Podpojištění je jedním z nejčastějších nešvarů.
Co to je a jak to vznikne.

Představte si, že si postavíte baráček. Třeba v roce 2000 a postavíte ho za 1 milion korun. Tehdy nic divného a může vypadat třeba nějak takto:

 

Rodinný dům

Postavili jste si Rodinný dům za 1 milion korun

 

 

A samozřejmě se bojíte (a to je správné) a tak jste si ho pojistili. Na kolik? Co je to za otázku, no přeci na 1 milion korun. Kdybychom o něj přišli, tak abychom si mohli pořídit nový, stejný, za 1 milion. Číst dále »

Pojištění – k čemu slouží .

Proč pojištění a jaká můžete získat
Pojištění vzniklo v dávných dobách.
Pojištění
Obchodní karavany putující přes pouště, nebo námořní výpravy do vzdálených končin objevujících nové kontinenty.
To jsou situace, kdy při nezdaru mohli obchodníci přijít o vše a byl by to jejich konec. Pokud obchodník přišel o svojí jednu loď s nákladem zboží – byl rázem na mizině a neměl už žádné finance. To mohlo potkat (potkávalo a i dnes pomyslně potkává) kohokoliv. Proto se začali tito lidé sdružovat a každý odevzdával malou částku do pomyslné společné kasičky. Z té se pak vyplácely náhrady těm, kterým se stala nějaká životně důležitá nepříjemnost.

O tyto “kasičky”, jejich správu při výběru, ale i výplaty financí  se někdo musel, starat a tak začaly vznikat pojišťovny.

[pullquote]A proč ten úvod ? Důvod je jednoduchý. V té karavaně si nepojistili levé přední kopyto pátého velblouda, nebo na lodi druhou plachtu odspoda na prvním stožáru. Pojistili si celou karavanu, nebo celou loď. A dnes často nacházíme pojistky dlouhá léta zastaralé a nesmyslné (jako to levé kopyto).[/pullquote]

Číst dále »